Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Koledzy,
 
    W imieniu Komitetu Organizacyjnego oraz swoim własnym mam zaszczyt zaprosić do udziału w kolejnej V edycji Szkoły Polskiego Towarzystwa Endokrynologii
i Diabetologii Dziecięcej, która organizowana jest cyklicznie co dwa lata przez Klinikę Endokrynologii Dzieci i Młodzieży w Krakowie.
     Zadaniem Szkoły jest przekazanie rzetelnej wiedzy specjalistom i specjalizującym się w endokrynologii i diabetologii, medycynie rodzinnej i pediatrii celem poprawy profilaktyki i leczenia chorób okresu rozwojowego. Wychodzi temu naprzeciw nowa formuła Szkoły, w której Przewodniczący Polskich Towarzystw Naukowych przedstawią postępy, jakie dokonały się w endokrynologii, diabetologii, tyreologii i andrologii, a 50 czołowych specjalistów, z całego kraju, przedstawi konsensusy i wytyczne postępowania w chorobach układu wydzielania wewnętrznego w okresie rozwojowym oraz zaburzenia hormonalne, wymagające rozpoznania i wprowadzenia leczenia przez pediatrów.
     Wszystkie wykłady ilustrowane będą przypadkami klinicznymi, a po każdym z nich przewidziana jest dyskusja z udziałem uczestników Szkoły, która będzie okazją do wypracowania wspólnego stanowiska.
Do zobaczenia w Krakowie 13-15 września 2018 roku.
 
 
Prof. dr hab. med. Jerzy B. Starzyk
Przewodniczący Komitetu Naukowego i Organizacyjnego 
 
Sponsorzy